Pro jaký model rukavic se rozhodnout a jak zvolit velikost, poradíme v následujícím článku.

 

Boxerské rukavice se již po desetiletí v podstatě nemění a jsou nepostradatelným tréninkovým vybavením pro box, kick-box, thajský box atd. Konstrukce bojových rukavic je u všech výrobců v podstatě stejná, nebo velmi podobná a i při výběru není nutné hledat rukavice pro konkrétní sport, spíše pro konkrétní použití jako je závod/zápas, nebo sparing či trénink na lapách, nebo trénink na boxovacim pytli. 
 
Boxerské rukavice pro děti, 4 oz -8 oz: pro nejmenší bojovníky se dnes již vyrábějí rukavice v rozsahu 4 - 8 oz. Tyto rukavice se používají do věku dětí maximálně do deseti let. 
 
Zápasové boxerské rukavice, 8 oz - 12 oz: jsou rukavice s označením 8 oz, 10 oz, nebo 12 oz, ale v drtivé většině to jsou právě tzv. "desítky" neboli rukavice s označením 10 oz. Toto označení znamená váhu výplně rukavic, takže například váha rukavic v "desítce" by měla cca být 0,3kg u jedné rukavice. Rukavice s tímto označením se používají v soutěžích napříč bojovými sporty a to i v amatérských i profesionálních utkáních. 
Desítky se ale také mohou a často se používají v tréninku - při nácviku technik, tréninku na boxerských lapách a boxovacích pytlích.
 
Sparingové rukavice, 12 oz - 20 oz: sparingové rukavice jsou určeny pro trénink boje/sparingu. Liší se tím, že jejich vnitřní výplň a tedy i váha je větší. Díky tomu jsou také rukavice větší a to znamená, že jsou bezpečnější pro samotný trénink sparingu. Dalo byse říci, že čím větší rukavice, tím bezpečnější trénink. Dnes se sparingové rukavice vyrábí až do velikosti 20 oz.
 
 
Pytlové rukavice: neboli pytlovky jsou rukavice určené výhradně na trénink na boxovacím pytli. Také jejich konstrukce je odlišná oproti klasickým boxerským rukavicím. Pytlovky jsou většinou o hodně subtilnější svou konstrukcí i vahou. Jsou tedy lehčí a snáze se s nimi v tréninku pracuje. Nízká hmotnost jde však na vrub nižší ochraně a bezpečnosti vašich kloubů a paží vůbec.
Pytlové rukavice se dodávají ve velikostech S - XXL. Zde všeobecně platí, stejně jako u konfekčních velikostí, čím větší jedinec, tím větší velikost rukavice. 
 
Tabulka rozdělení velikostí boxerských rukavic
  • Dětské rukavice 4 - 8oz maximálně do 10 let věku. 
  • Zápasové/soutěžní rukavice 8 - 12 oz. 
  • Sparingové/trénikové rukavice 12 - 20oz. 
 
 
 
 
 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení