Jak vybrat boxovací pytel

Vyznat se v široké škále boxovacích pytlů není opravdu snadné. V následujícím článku a rozdělení pytlů se pokusíme vám pomoci s výběrem toho správného výrobku. I když jsou si boxovací pytle a jejich charakteristika docela podobné, detaily zde hrají velkou roli. Při výběru je potřeba vzít v potaz jaký sport a techniky vlastně budete trénovat, a také jakého vzrůstu a váhy jste. V neposlední řadě vás také při výběru ovlivní konečná cena výrobku. Boxovací pytle se dnes vyrábí v různých velikostech, vahách a průměrech, ale také v různých tvrdostech. Aby toho nebylo málo, pytle mohou být závěsné, volně stojící, a dokonce také vodní. Abychom pro vás co nejvíce zjednodušili výběr, připravili jsme následující rozdělení.

Dětské boxovací pytle

Tyto pytle jsou tedy určeny pro děti zhruba ve věku 3-10 let. Dětské box pytle jsou dostupné v různých velikostech a vahách. S ohledem na dětskou tělesnou stavbu, a především stále se vyvíjející pohybový aparát, jsou box pytle pro děti lehčí, užší, a především měkčí než běžné výrobky. Hlavním kritériem při výběru zde je tedy tvrdost, která by neměla být stejná jako u pytlů pro dospělé. Až v dalším kroku zvažte tedy velikost pytle v závislosti na výšce dítěte. Pytle jsou dostupné cca ve velikostech od 50 do 120 cm.

Jednoduché doporučení výběru dětských pytlů:

  • 3-5 let –   pytel 60 cm
  • 5-7 let –   pytel 80 cm
  • 7-9 let –   pytel 100 cm
  • 8-10 let – pytel 120 cm

 Boxovací pytle klasické pro běžné použití – doporučujeme především pro domácí tělocvičny

 Klasické – základní boxovací pytle jsou nejpoužívanější, a především mají největší zastoupení na trhu a jsou také cenově nejdostupnější. Konstrukce a plnění se zde prakticky neliší. Drobné rozdílí naleznete pouze v použitém svrchním materiálu, nebo designu.

Tuto řadu doručujeme pro všechny, kdo hledají boxovací pytel do své domácí tělocvičny. Důležité zde je zvážit na jaký sport pytel potřebujete a jaké tělesné váhy a výšky jste. Pokud potřebujete box pytel pouze pro trénink technik boxu neboli budete používat ve vašem tréninku pouze ruce, stačí vám pytel v rozmezí   90120 cm. Pokud do svého tréninku zahrnete i techniky kopání, doporučujeme pytle delší, to znamená v rozmezí 150180 cm.

Běžně dostupné pytle se používají i ke komerčnímu použití, to znamená i v tělocvičnách, nicméně to není ideální řešení, protože se zde mnohonásobně rychleji opotřebovávají, a především je to výplň, která rychle sesedá uvnitř pytle. To má za následek nerovnoměrné rozložení výplně, která je v dolní polovině pytle tvrdá, a naopak v horní polovině příliš měkká nebo v horším případě už zde není vůbec.  

Z naší nabídky doporučujeme tedy pro domácí použití například boxovací pytle Energy, které jsou dostatečné pro trénink doma jak pro kondiční/fitness použití, ale i pro začínající výkonnostní sportovce.  

Samozřejmě můžete sáhnout i po vyšších řadách box pytlů, které jsou určené jak pro doma, tak i komerční využití, nicméně zde jsou pytle o poznání cenově dražší…

Boxovací pytle vyšších řad, určené pro všechny stupně výkonnostních i kondičních sportovců, ale i komerční prostory      

Už z nadpisu je jasné, že tyto pytle jsou určené pro vyšší zatížení, jak v domácím tréninku, tak v komerčním použití. U těchto řad boxovacích pytlů můžete najít hned několik velkých rozdílů, které nejsou na první pohled patrné. Jedná se zde o větší průměr, to se rovná vyšší váha. Také výplň zde může být jiná než klasická textilní střiž. Výplně mohou být v různých provedeních, podle konstrukce a použitých materiálů. Také svrchní materiály se používají silnější a trvanlivější.

Stejně jako u klasických, základních pytlů, při výběru pro jednotlivce, hraje roli to, jaký sport trénujete. Podle toho vybíráte výšku pytle. Pokud potřebujete box pytel pouze pro trénink technik boxu neboli budete používat ve vašem tréninku pouze ruce, stačí vám pytel v rozmezí   90–120 cm. Pokud do svého tréninku zahrnete i techniky kopání, doporučujeme pytle delší, to znamená v rozmezí 150–180 cm.

Pokud budete vybírat pytel pro komerční využití, to znamená, že na těchto box pytlích se budou střídat různí sportovci, doporučujeme vybírat pytle těžší a delší.

Z naší nabídky doporučujme pro účely zmíněné v tomto oddíle řadu Premium Endurance, která má jedinečnou patentovanou výplň a řadu Jumbo Heavy, která je speciální svým nadstandardně velkým průměrem 50 cm. Více detailů naleznete v popisů jednotlivých produktů.       

Speciální boxovací pytle

Do této kategorie můžeme zahrnout například SOFT boxovací pytle, které jsou plně použitelné napříč všemi výkonnostními stupni sportovců v domácím, nebo komerčním využitím. Tyto pytle jsou speciální díky své nižší tvrdosti. Po měkkých pytlích je čím dál větší poptávka vzhledem k faktu, že bojové sporty cvičí stále větší škála lidí, nejenom výkonnostní sportovci, nebo přímo závodníci či profesionálové, kteří díky dlouholetému tréninku přivykly na často neúměrně tvrdé boxovací pytle. SOFT – měkké pytle dnes rádi využívají kondiční sportovci, ale i borci s výkonnostními ambicemi.

Jako další zde můžeme uvézt pytle na box vodní, jenž jsou vyhledávané kvůli své specifické tuhosti, kterou jim dodává právě voda uvnitř vaku namísto klasické výplně. Tyto pytle jsou spíše doplňkové a většinou si je pořizují sportovci, jenž již mají klasický box pytel.   

Volně stojící boxovací pytle

Volně stojící boxovací pytle nabývají v posledních letech na velké popularitě hned z několika důvodů, především to je však jejich univerzální použití. Volně stojící boxovací pytel můžete používat doma v obýváku, nebo klidně i na zahradě či v parku, ale stejně tak jsou čím dál častěji používány i v komerčním sektoru. Tak jako na klasickém boxovacím pytli, můžete na pytli volně stojícím trénovat veškeré techniky boxu i techniky všech kopů.

Volně stojící boxovací pytle doporučujeme všem, jenž nemohou instalovat pytel závěsný, nebo mají potřebu pytel používat na různých místech, nebo prostorách. Pořizovací cena takového pytle je sice vyšší, nicméně jej můžete používat opravdu skoro kdekoliv.

Pokud ani po přečtení uvedeného textu si nejste jistí jaký boxovací pytel si pořídit, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme s výběrem správného výrobku, doporučíme příslušenství a poradíme s instalací.

 

+420 777 840 994

info@egocombat.cz 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.